Kopš 2009. gada 1. septembra SIA „Bauskas slimnīca” ir pārprofilēta par aprūpes slimnīcu. Slimnīcā vairs neveic neatliekamas ķirurģiskas operācijas un ir slēgta dzemdību nodaļa. Tiek nodrošināta ārstēšanās hroniski slimiem pacientiem un tādiem, kuriem nepieciešams pavadīt dziednīcā ilgāku laiku, līdz pat 20 dienām.


 

Slimnīcā darbojas šādas nodaļas:


 

1. Uzņemšanas nodaļas tel. 63923153, mob. 28356160

Pacienti var saņemt medicīnisko palīdzību akūtos (neatliekamos) gadījumos 24 stundas diennaktī. Šeit strādā ārsts ķirurgs vai ārsts traumatologs un vienlaikus arī ārsts reanimatologs-anesteziologs.

Akūtos (neatliekamos) gadījumos jāmaksā pacientu līdzmaksājums un ja nepieciešama operācija - papildus jāpiemaksā pacienta līdzmaksājums par operāciju. Ja nepieciešami papildu izmeklējumi, tad arī pacientu līdzmaksājumi par tiem (rentgens, datortomogrāfs, ultrasonogrāfs u.c.).

Ja pacients vēršas pēc palīdzības novēloti (24 stundas pēc traumas) vai gadījumos, kas nav dzīvībai bīstami, tad tas ir maksas pakalpojums un papildus jāmaksā par izmeklējumiem.

Nepieciešamības gadījumā, ja pacients vēlas, par maksu var pieaicināt ārstu speciālistu - ginekologu, neirologu, pediatru, acu ārstu.

Uzņemšanas nodaļas ārsts izvērtē pacienta veselību un izlemj par turpmāko ārstēšanos:

  • pārvedot uz kādu no Rīgas slimnīcām vai Jelgavas slimnīcu,

  • nosūta ārstēties dienas stacionārā,

  • nosūta ārstēties aprūpes nodaļā,

  • pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas var doties mājās.


 

2. Dienas stacionārs tel 63923153, mob. 28356160

Atrodas bijušās uzņemšanas nodaļas telpās. Dinas stacionārā ārstēšanās ilgst līdz 10 dienām, atrodas bijušās uzņemšanas telpās. Šeit ir atvērtas un darbojas 30 gultas. Medicīnisko palīdzību var saņemt ķirurģiskajās, ginekoloģiskajās, neiroloģiskajās, terapeitiskajās un bērnu slimībās. Dienas stacionārā veic ķirurģiskās un ginekoloģiskās operācijas (arī ar laparoskopu).

Par operācijām, kuras apmaksā valsts, pacients maksā pacienta iemaksu par operāciju un pacientu iemaksu par dienas stacionāru par katru dienu. Ja nepieciešami papildu izmeklējumi, tad jāsedz arī to izmaksas. Papildus jāmaksā par operācijā izlietotiem vienreizējiem medicīnas materiāliem, tie ir halāti, diegi, skavas, u.c. Operācijas, kuras neapmaksā valsts, pacientiem tiek piedāvātas par maksu. Cenas var uzzināt pie speciālistiem un uzņemšanas nodaļā.

Lai varētu ārstēties dienas stacionārā pacientam, ir jābūt nosūtījumam no ģimenes ārsta vai ārsta speciālista (ginekologa, ķirurga, u.c). Ja pacients akūtā gadījumā vēršas pēc palīdzības uzņemšanas nodaļā, tad uz šo pakalpojumu nosūta dežurējošais ārsts ķirurgs vai reanimatologs.

Pacientiem ir jābūt līdzi saviem medikamentiem, ko izrakstījis ģimenes ārsts, vai cits ārsts speciālists.

Personām, kuras nevar pēc pakalpojuma saņemšanas doties mājās, tiek piedāvāta naktsmītne un trīsreizēja ēdināšana.


 

3. Aprūpes nodaļa tel 63924132

Aprūpes nodaļā ārstēšanās ilgums ir līdz 8 dienām (ārstējošā ārsta kompetencē) un tā atrodas bijušajās ķirurģijas nodaļas telpās. Šeit vienlaikus ir vieta 25 pacientiem. Palīdzība

tiek sniegta hronisku saslimšanu gadījumos (pēc paasinājumu novēršanas), onkoloģiskajiem pacientiem, pēc operācijām – atveseļošanās periodā, pacientiem ar dažādām saslimšanām (pēc paasinājuma novēršanas). Nodaļā var ārstēties gan pieaugušie, gan bērni.

Lai varētu ārstēties aprūpes nodaļā pacientam, ir jābūt nosūtījumam uz aprūpes nodaļu un uz ambulatorajiem izmeklējumiem (laboratorija, rentgens un citi izmeklējumi, kas saistīti ar saslimšanu) no ģimenes ārsta, ārsta speciālista vai uzņemšanas nodaļas dežurējošā ārsta.

Aprūpes nodaļā jāmaksa pacienta iemaksa par katru gultas dienu. Stājoties nodaļā ir jāsamaksā par 5 dienām. Valsts nodaļas pacientiem ir noteikusi ierobežotu izmeklējumu skaitu un medikamentiem izlietojamo summu, tāpēc nepieciešamības gadījumā pacientam var tik piedāvāts veikt izmeklējumus par maksu un iegādāties nepieciešamos medikamentus. Medikamenti, kas tiek lietoti ilgstoši mājās, pacientiem jāņem līdzi uz nodaļu.